חיפויי קיר

גם יפה וגם מעשי, גם במטבח וגם בחדר האמבט. חיפוי קירות הנו פתרון פשוט ויעיל עבור שמירה על הקיר מפני לחות, מגע עם מים וכתמים קשים, וגם פרמטר עיצובי שמשפיע על כלל נראות הבית.

מהו חיפויי קיר?

בעיקרון חיפוי קיר נועד על מנת לשמור על הקיר מרטיבות וכתמים, כך שלא יהיה צורך בתחזוקה שוטפת. עם זאת לאורך הזמן אנשים גילו שחיפוי קיר אינו רק מענה פרקטי אלא גם בקלות מהווה שחקן ראשי בעיצוב החדר ועל כן כיום יש אינספור אופציות חיפוי, כאשר ניתן לבחור בין מראה מבריק, מט, מעטה זכוכית, אריחים מצוירים, אריחים קטנים, אריחים גדולים ועוד. לבסוף לחיפוי קיר יש תפקיד נוסף והוא ליצור חלוקה של חללים. כך למשל אם מדובר על המטבח ורוצים ליצור טריטוריה שמיועדת עבור פינת האוכל, ניתן לחפות את הקיר רק במקטע מסוים וכך ללא תוספת של קיר ליצור הפרדה.

שיקולים

לרוב כאשר מגיעים לשלב בו בוחרים חיפוי קיר כבר יש תפישה לגבי הסגנון הרצוי, כבר ידוע האם המטרה היא ליצור נראות מודרנית, כפרית או וינטג’ ועל כן יש ליישר קו עם בחירת האריחים. כמו כן חשוב לזכור שראשית כל על האריח להיות פרקטי, ועל כן גם אם כיום הרבה אנשים נוטים לצבוע את הקירות בצבע שמן ולהוסיף קנט של 7 ס”מ או לחלופין בוחרים באריח אבן טבעי עבור חיפוי, יש לדעת שגן אם שתי האופציות מרהיבות, בסופו של יום הן כלל לא פרקטיות כיוון שהן יקבלו כתמי שמן שכלל לא יהיה קל לנקות.

גודל

יש להבדיל בין חיפוי מאחורי הקמין, לבין חיפוי לאמבטיה, (צריך להיות עמיד בלחות וליצור אווירה רגועה), לבין חיפוי קיר מטבח. בעוד שחיפוי קירות אמבט נוהגים לרצף באריחים גדולים על מנת להגדיל את החלל שלרוב קטן, את המטבח נהוג לחפות עם אריחים קטנים על מנת ליצור אווירה משפחתית חמימה ואינטימית, כאשר בשני המקרים יש להתחשב בסגנון הארונות.

Phone 2לקבלת הצעת מחיר מיידית לחץ עליי2
מחפש מטבח איכותי במחיר שווה לכל כיס? קבל הצעת מחיר